Διδακτική επίσκεψη στην εταιρεία Ηλεκτροκινητήρες Μαρκούτης Χρήστος

Οι μαθητές του Ηλεκτρολογικού τομέα του 1ου Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. Καρδίτσας συνοδευόμενοι τους εκπαιδευτικούς του σχολείου, Ελευθερίου Νικόλαο και Κάκκο Γεώργιο, στα πλαίσια των μαθημάτων Αυτοματισμοί-Αισθητήρες και εργαστήριο Ηλεκτροτεχνίας- Ηλεκτρικών μηχανών πραγματοποίησαν διδακτική επίσκεψη στο τοπικό κατάστημα ηλεκτροκινητήρων Μαρκούτης Χρήστος. Οι μαθητές είχαν την δυνατότητα να ενημερωθούν από τον υπεύθυνο του καταστήματος πάνω στις ηλεκτρικές μηχανές καθώς και στη δυνατότητα ανακατασκευής τους μέσω περιελίξεων.
Η Διεύθυνση, οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές του 1ου Εσπερινού ΕΠΑΛ Καρδίτσας θα ήθελαν να ευχαριστήσουν τον υπεύθυνο του καταστήματος για τη φιλοξενία και την άκρως πετυχημένη παρουσίαση, που άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις σε όλους.