Etwinning

Ευρωπαϊκή επιτυχία για το σχολείο μας!!!

Μετά την επιτυχία της απονομής Εθνικής Ετικέτας ποιότητας eTwinning για το έργο “ETW” – EDU AND TECH WORLD ακολούθησε η βράβευση του έργου με την Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας (European Quality Label)! Η εργασία των συμμετεχόντων μαθητών και εκπαιδευτικού του σχολείου μας και η συνεργασία τους με τους συνεργάτες – εταίρους πληρούσαν τα κριτήρια του Πλαισίου Ετικέτας Ποιότητας και έλαβαν υψηλή βαθμολογία. Ως εκ τούτου το έργο θα αναρτηθεί στην πλατφόρμα European School Education Platform.

Στους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετείχαν αλλά και στην εκπαιδευτικό του σχολείου ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ αξίζουν ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!

School Year: 2021-22

Ετικέτα ποιότητας eTwinning για το έργο με τίτλο : «EDUandTECHWORLD»

Το έργο eTwinningμε τίτλο «EDUandTECHWORLD» βραβεύτηκε με την απονομή Ετικέτας Ποιότητας eTwinning στην εκπαιδευτικό Αντωνοπούλου Αικατερίνη και στους μαθητές που συμμετείχαν στο έργο!

Οι μαθητές Μπουγάς Ελευθέριος, Μπουγάς Ζώης και Παπαλάμπρου Αθανασία συνεργάστηκαν με μαθητές άλλων σχολείων της Ελλάδας, της Τουρκίας και της Κροατίας, τη σχολική χρονιά 2021-22 μέσω της πλατφόρμας eTwinning αξιοποιώντας τα εργαλεία Web 2 και άλλα, δημιουργώντας ενδιαφέρουσες και αξιόλογες εργασίες και ηλεκτρονικό παιχνίδι στο περιβάλλον «CoSpaces».

EDU and TECH WORLD

I challenge my limits

1st Esperino EPAL of Karditsa participates in an eTwinning program entitled “I challenge my limitsThis program aims to help the students improve individual and social status,  improve student- parent relationships, developing problem solving skills and gaining skills that will increase their school success.