Διδακτική επίσκεψη στο κέντρο Διάγνωσης και Θεραπείας διαταραχών “Παρέμβαση”

Την Παρασκευή 09/12/2022 πραγματοποιήθηκε διδακτική επίσκεψη του τμήματος Γ’ Νοσηλευτικής του τομέα Υγείας, Πρόνοιας και Ευεξίας του 1ου Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. Καρδίτσας στο κέντρο Διάγνωσης και Θεραπείας διαταραχών “Παρέμβαση”. Στο κέντρο “Παρέμβαση” οι μαθητές/τριες ενημερώθηκαν σε ένα πολύ ευχάριστο και φιλικό κλίμα από την υπεύθυνη της επιστημονικής ομάδας και κοινωνική λειτουργό, κυρία Σοφία Κόγια για τη λειτουργία και το πρόγραμμα υπηρεσιών που παρέχει το κέντρο τους. Οι μαθητές έδειξαν ιδιαίτερο ενδιαφέρον και για τα άλλα τμήματα που λειτουργούν τα οποία είναι το κέντρο Κοινωνικής Φροντίδας και Υγείας “Θεραπαινίς” όπως και το κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης Ατόμων με Αναπηρία “Ήλιος”. Ευχαριστούμε θερμά την κυρία Σοφία Κόγια για την φιλοξενία στο χώρο τους και για την πρόσκληση της για μία μελλοντική διδακτική επίσκεψη.